داستان جالب نگاه مثبت به زندگی

نگاه مثبت به زندگی

هیچ وقت دکتر ها نفهمیدند که چرا جسیکا در لحظه تولد دست نداشت. خودش هم نمیداند اما زندگی کردنش، آنهم بدون دست برای ما آدمها حاوی پیامی است که کاملا گویاست … جسیکا کاکس متولد 1983 در آریزونای آمریکا اولین شخصی بود که مجوز خلبانی بدون دست درجهان را کسب کرد. او همچنین به عنوان اولین دارنده کمربند سیاه در تکواندو است. جسیکا در حال حاضر دارای مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی از دانشگاه آریزونا ست و به عنوان سخنران انگیزشی فعالیت می کند. جسیکا بر این باور است که با ترکیب خلاقیت، پایداری،شهامت و بی باکی، هیچ چیز غیر ممکن نیست.

او از همان لحظه اول بدون دست پا به دنیای ما گذاشت جسیکابدون دست هم میتوان رشد کرد و بزرگ شدمیتوان سخت ترین کارها را انجام داد حتی اگر به نظر غیر ممکن باشند نداشتن دو دست مانعی برای ورزش مورد علاقه ایجاد نمی کند بدون دست هم میتوان زیبایی را تجربه کرد و هم با زشتی جنگید برای پرواز کردن دست ها کار ساز نیست. برای پرواز بال میخواهی و جسیکا بالهایش را در اراده خود دارد

داستان زندگی و روزمرگی همچنان ادامه دارد. پس چرا مبارزه نکنی؟ و علاقه مندی های دیگر را نیز نمی توان به فراموشی سپرد بدون دست هم میتوان پرواز کرد. اما من که دست دارم چی؟ آیا من هم اراده آهنین و روح پرواز را دارم؟

جسیکااو هم میتواند در برابر ناملایمات دنیا از خودش دفاع کند

جسیکامی توان با دست هایی که اصلا وجود ندارند دیگران را در آغوش گرفت و برایشان از راز های سر به مهر و تقدیر های تغییر ناپذیر سخن گفت.وقت آن است که باور کنیم یک معلول جسمی هم میتواند در مسابقه دو صد متر المپیک مــدال طلا را به گردن بیاویزد. وقت آن است که چشمها را باز کنیم و با جرات به مبارزه با دنیا برخیزیم. عکس های جسیکا با ما سخن میگویند. به پاس تمام لحظات عمر می توان به زندگی لبخندزد و به هر شکل ممکن – از جمله ایجاد حس اعتماد به نفس – به راز خواستن و توانستن پی برد!

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *